Jesienna widokówka z Ogrodu Botanicznego w Warszawie

Przyjemnie jest raz na jakiś czas opuścić upalny Singapur i zaczerpnąć świeżego, rześkiego powietrza w rodzinnych stronach. Warszawa z całą pewnością jest mniej tropikalna niż moja wyspa, ale nie mniej interesująca, szczególnie jesienią. Zdecydowanie nie można tu narzekać na nudę.

Do moich ulubionych jesiennych rozrywek zdecydowanie zaliczam wizyty w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego, oczywiście z aparatem pod pachą. Po tłocznym Singapurze to prawdziwa rozkosz w samotności móc rozkoszować się naturą, dreptać alejkami i mówić do roślin bez posądzenia o wariactwo.

Odwiedzając to magiczne miejsce, zawsze otrzymuję wszystko to, czego tak bardzo brakuje mi w Singapurze. Ciepłe, rozpromienione słońcem kolory, szeleszczące pod nogami różnobarwne liście, krople porannej rosy, motyle ospale przysiadające na kwiatach oraz spokój i ciszę w samym sercu miasta. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić tego uroczego zakątka, to zachęcam do nadrobienia zaległości. Ukojenie zszarganych nerwów, relaks i rozbrykane wiewiórki w cenie biletu.

Królową jesiennego Ogrodu jest zdecydowanie dalia i to właśnie na daliowych rabatach najdłużej iskrzą się kolory. Warto odwiedzić to miejsce i nacieszyć wzrok ostatnimi kwiatami w sezonie, bo potem przez długie miesiące czekają nas tylko biel i szarości. Ładowanie baterii w ostatnich promieniach jesiennego słońca na ogrodowej ławeczce jest wysoce rekomendowane.

Różane rabaty najpiękniej prezentują się w swojej wrześniowej odsłonie, przyodziane w poranną mgiełkę i krople rosy.

Nic tak nie kojarzy się z jesienią, jak różnobarwne liście, spadające z nieba niczym złoty deszcz. Takich miejsc pod koronami wiekowych drzew w Ogrodzie można znaleźć bez liku.

Jesienny Ogród Botaniczny to kolorowa mozaika roślin, kwiatów i owoców, które mienią się

i migoczą w promieniach słońca. Na każdym kroku pełno jest inspiracji do wykorzystania we własnym ogrodzie, ciekawych jesiennych zestawień, interesujących gatunków

i odmian roślin, które mogą urozmaicić w przyszłości widok za naszymi oknami.

Mam nadzieję, że skusicie się na przyszłoroczny, jesienny spacer po Ogrodzie Botanicznym w Warszawie. Warto wybrać się tam w słoneczny weekend, odetchnąć chwilę od zgiełku miasta, popatrzeć na spadające z drzew liście i nacieszyć się kolorami przed nadchodzącą zimą.

Pozdrawiam!

a.