Ogród bonsai

Jeśli jest Azja, to musi być bonsai. Korzystając z przepięknej pogody, wybrałam się do jednego z parków, gdzie można oglądać kolekcję ponad 2 tys. miniaturowych drzewek.

Ogród Bonsai jest częścią Parku Chińskiego usytuowanego w południowo-zachodniej części Singapuru. Został oddany do użytku w 1992 roku, a ostatnio przeszedł gruntowną renowację. Miejsce zostało zaprojektowane w stylu Suzhou i jest największym ogrodem tego typu znajdujący się poza granicami Chin.

Dla mnie wielką zaletą tego miejsca jest to, że leży z dala od głównych turystycznych szlaków Singapuru i w tygodniu, w środku dnia (oczywiście, kiedy upal największy) można cieszyć się....hmmm mniejszym zagęszczeniem osób na metr kw. Bezcenne! Jeśli ktoś z Was zawita kiedyś do Singapuru to polecam wizytę w tym parku.

Poza pięknymi roślinami w ogrodzie można zobaczyć urokliwe chińskie pagody i pawilony, niewielki wodospad czy dekoracyjne skały. Oczywiście nawet najpiękniejszy ogród nie może obejść się bez różnej maści zwierzątek i żyjątek. Udało mi się wypatrzeć piękną czaplę i żółwie wygrzewające się na kamieniach.

Zapraszam na długą wycieczkę fotograficzną - wersja dla cierpliwych.

P.S. Jeśli ktoś jest fanem wojskowego sprzętu latającego typu F16 i tym podobnych to również polecam wizytę w tym miejscu. Park jest usytuowany na przedłużeniu pasa lotniska. Świetny punkt widokowy na lądujące samoloty.

Pozdrawiam!

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram
© Floratropicana 2021 All Rights Reserved