Singapore Garden Festival- Relacja cz.4

Festiwal w Singapurze to nie tylko trzy wielkie wystawy opisywane przeze mnie w poprzednich częściach relacji. Imprezie zawsze towarzyszy szereg mniejszych pokazów, wystaw tematycznych, konkursów, warsztatów i prezentacji. W ostatniej części relacji chciałam pokazać Wam te słabiej rozreklamowane, lecz niemniej ciekawe elementy wystawy, rośliny i aranżacje, które można było podziwiać w tegorocznej edycji.

Wystawa BONSAI

W każdej edycji Festiwalu pokaz sztuki Bonsai cieszy się ogromną popularnością, moim zdaniem słusznie. Zawsze z wielkim zainteresowaniem czekam na spotkanie z tymi roślinami, a niepozorny namiot, w którym są zgromadzone, jest żelaznym punktem festiwalowej wycieczki. Za każdym razem, kiedy mam do czynienia z Bonsai jestem pełna podziwu, sama nie wiem, czy bardziej dla niesamowitych form, które można wyczarować z roślin czy dla ludzi, którzy poświęcają długie lata ciężkiej pracy, aby osiągnąć mistrzostwo w tej sztuce.

A tutaj dowód na to, że zrobienie przyzwoitych zdjęć "bonsaiom" nie było łatwym zadaniem. Jak widać na poniższym obrazku- zainteresowanie było całkiem spore.

Pokaz BUGENWILLI

Bugenwille, pomimo że pochodzą z Ameryki Południowej, są ulubionymi kwiatami Singapurczyków. Można je spotkać niemal na każdym kroku, spacerując przez miasto. Co ciekawe, rzadko są wykorzystywane w przestrzeni miejskiej jako pnącza. Najczęściej są prowadzone w formie krzewów, żywopłotów lub jako rośliny okrywowe. Popularność tych wiecznie obsypanych kwiatami roślin jest tak ogromna, że nie może dziwić specjalny pokaz właśnie z nimi w roli głównej.

Pokaz roślin użytkowych

Ponieważ Festiwal to obowiązkowy punkt szkolnych wycieczek, organizatorzy zadbali o akcenty edukacyjne. Z myślą o uczniach i dorosłych obywatelach, którzy zamknięci w wieżowcach ze szkła i betonu nieczęsto mają możliwość obcowania z naturą, przygotowano pokaz roślin użytkowych oraz wystawę warzyw i owoców.

Roślinne dekoracje wnętrz

Roślinne dekoracje to nie tylko wielkie florystyczne show, ale także szereg mniejszych wystaw, takich jak pokaz kwiatowych dekoracji stołów czy pokaz zastosowania roślin we wnętrzach.

Na koniec zostawiłam ciekawsze akcenty wystawy, których nie udało mi się skategoryzować w jakąś konkretną grupę, czyli festiwalowy miszmasz. Na początek roślina, która wzbudzała powszechny zachwyt zwiedzających:Musella lasiocarpa.

Jeśli podobała Wam się relacja, jeśli macie jakieś pytania odnośnie Festiwalu czy też festiwalowych roślin lub aranżacji dajcie znać w komentarzach poniżej.

Pozdrawiam!

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram
© Floratropicana 2021 All Rights Reserved