Tradycja czy nowoczesność...czyli o trochę innej choince.


Święta tuż, tuż…dla tych, którzy jeszcze nie mają pomysłu na tegoroczna choinkę mam kilka inspiracji.

W tym roku szukałam czegoś innego od choinki w klasycznym wydaniu ‘do sufitu’, z bombkami i lampkami. Czemu ma być w tym roku tak jak zawsze? Tradycja, rozumiem, choinka być musi...no ale czemu nie może być oryginalna? Pomysłów jest całe mnóstwo (jak zwykle wystarczy otworzyć internet, żeby się czymś zaskoczyć). Wystarczy, że masz parę dziurawych skarpet a z pomocą poradników DIY na pewno wyczarujesz z nich cudnej urody ozdoby świąteczne...ba nawet pełnowymiarową choinkę. Niestety to nie to, czego szukałam. Interesują mnie w tym roku miniaturowe drzewka niekoniecznie oklepane iglaczki.

Ozdoby minimalistyczne, kształty dowolne. Jeszcze nie wiem, na którą wersje sama się zdecyduje (na szczęście zostało kilka dni do namysłu). Osobiście najbardziej podobają mi się kule z rozmarynu, już czuje ich cudowny aromat... i aspekt użytkowy tez trzeba brać pod uwagę, bo nie ma nic pyszniejszego niż zapiekane ziemniaki z rozmarynem do świątecznego obiadu. Najlepsze w miniaturowych drzewkach świątecznych jest to, że nie trzeba ograniczać się do jednej sztuki, jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy z powodu nadmiaru kreatywności mają problemy z wybraniem jednego drzewka.

Dostrzegam jeszcze kilka plusów takiego rozwiązania. Po pierwsze aspekt ekonomiczny: jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, co jest ważne, jeśli nasze fundusze są ograniczone. Rośliny jest łatwiej utrzymać w dobrej kondycji bez względu na to, czy są bez, czy z korzeniami. Jeśli wybraliśmy te doniczkowe to prawdopodobnie bez większych problemów będziemy się nimi cieszyć od wiosny w ogrodzie- to zdecydowany plus dla ogrodników-ekologow. Jeśli mamy małe mieszkanie i na rzecz choinki nie chcemy poświęcić naszego życia towarzyskiego na parę tygodni...będzie to idealna opcja. Świąteczny zapach będzie wyczuwalny, atmosfera świąteczna tez, no i miejsce dla gości w naszej kawalerce również się znajdzie.