Królestwo storczyków, National Orchid Garden, Singapur

Temat, na który w internecie można znaleźć już niemal wszystko od porad, wskazówek po wszelkiego rodzaju tematy na forach, pytania i odpowiedzi. Mit storczyka jako rośliny ekskluzywnej, tylko dla wtajemniczonych został już dawno obalony.

Nie ma co przekonywać, z popularne i łatwo dostępne gatunki i rodzaje są dla każdego. Cóż mogę do tego wszystkiego dodać od siebie? Tak jak w tytule, miało być o naturze roślin...czyli o tym, jak i gdzie rosną. Zabieram Was na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Singapurze gdzie ukryty wśród tropikalnych roślin, jest Ogród Orchidei.

Spośród tysiąca gatunków oraz przeszło dwóch tysięcy hybryd znajdujących się w singapurskiej kolekcji, ponad sześćset znalazło miejsce w pokazowym ogrodzie. Jest to największy zbiór storczyków udostępnione publiczności na świecie. Nie muszę dodawać, że dla miłośnika roślin to prawdziwa gratka odwiedzić to magiczne, kolorowe miejsce. Kręte ścieżki wijące się pośród egzotycznej roślinności odkrywają nieprzebrane bogactwo barw, zaskakują różnorodnością form. Ogród jest skarbnicą inspiracji, z której można czerpać pełnymi garściami. Czy nasze parapety, ogrody zimowe czy salonowe meblościanki mogą na takiej wizycie skorzystać? Tak, tak, tak! Możemy nabrać śmiałości, że uprawa storczyka to nic specjalnie trudnego. Możemy podejrzeć warunki, w jakich rośliny rosną i spróbować przenieść je na swoje małe domowe poletko... chociażby przenosząc Phalenopsisa z parapetu, który w lecie doskonale sprawdza się jako patelnia na komódkę w holu. Jeśli wasze ścieżki zaprowadza Was do Singapuru odwiedźcie koniecznie National Orchid Garden.